Proběhlé akce

Proběhl Národní informační den CBE JU

TC Praha ve spolupráci s BIOEAST HUB CZ a evropským partnerstvím pro cirkulární bioekonomiku (CBE JU) uspořádalo dne 14.5. národní informační den s cílem představit možnosti spolupráce s CBE.

TC Praha a CBE-JU infoden 2024

Technologické centrum Praha ve spolupráci s BIOEAST HUB CZ a evropským partnerstvím pro cirkulární bioekonomiku (Circular Bio-based Economy – CBE JU) uspořádalo dne 14.5. národní informační den s cílem představit zájemcům z řad akademického i firemního sektoru možnosti spolupráce s CBE JU a zejména příležitosti v aktuálně otevřených výzvách, které budou mít uzávěrku 18.9. 2024. CBE JU je jedním z institucionálních partnerství, které bylo uzavřeno mezi Evropskou komisí a průmyslovým konsorciem pro bioekonomický průmysl (Bio-based Industry Consortium – BIC) a je finančně podpořené z programu Horizont Evropa.

Po přivítání účastníků ze strany pořadatelů - Nadi Koníčkové za TC Praha a Marie Kubaňkové za BioEast hub CZ - uvedla účastníky do širšího kontextu možností spolupráce v evropských partnerstvích Šárka Štejnarová z pohledu Ministerstva zemědělství. Roli výboru národních zástupců v CBE JU přiblížil jeho člen nominovaný za ČR prof. David Kubička.

Cíle CBE JU, které jsou definovány ve Strategické výzkumné a inovační agendě, konkrétní témata aktuálně otevřených výzev, specifika požadavků a zejména faktory, které zvyšují šanci uspět ve výzvách představili vedoucí odboru pro implementaci programu CBE JU Virginia Puzzolo a manažer pro inovace a programování průmyslového konsorcia BIC Samuele Ambrosetti. Účastníci informačního dne měli možnost seznámit se s konkrétními příklady aktivit a produktů českých firem působících v oblasti bioekonomiky – ProPelety reprezentoval Vladimír Hájek a společnost Bohempia Tomáš Rohal, obě firmy jsou členy BioEast hubu CZ. Průmyslový klastr podporující všestranné využití konopí představila jeho prezidentka Hana Gabrielová. V odpoledním programu navštívili hosté z CBE JU spolu se zástupci BioEast Hubu a TC Praha společnost Biopreparáty v jejich sídle v Úherci, kde měli možnost podrobně se seznámit s inovativními řešeními v oblasti produkce a využití biologických přípravků pro ochranu plodin na bázi mikroskopické houby Pythium oligandrum.

Akce přispěla nejen ke zvýšení povědomí o možnostech spolupráce s partnerstvím CBE JU, ale zahraniční hosté též velmi ocenili možnost seznámit se s potenciálem zdejších firem v rychle se rozvíjející oblasti bioekonomiky.

Prezentace z akce:

 

 

BIOEAST HUB CZ v kostce

BIOEAST HUB CZ reflektuje Evropskou Zelenou dohodu a novou Evropskou strategii bioekonomiky a je koncipován jako národní sdružení stakeholderů.

Příležitost pro Vás →
EU flag BIOEASTsup logo

BIOEASTsUP project has received funding from the European Union's Horizon 2020 Programme for Research and innovation under grant agreement No 862699

Interní systém ›