Pozvánky

Týden Velkých a otevřených dat a Digitálních Inovačních Hubů

s velkým potěšením si Vás dovolujeme pozvat na obnovenou akci “Týden Velkých a otevřených dat a Digitálních Inovačních Hubů”.

Jsme šťastní, že se s Vámi po tříleté pauze způsobené Covidem-19 můžeme opět osobně setkat. V tomto složitém období jsme se s Vámi snažili komunikovat alespoň virtuálně prostřednictvím on-line webinářů a hackathonů. Všichni jsme ale cítili, že bez osobních kontaktů to není úplně ono, a proto nyní opět navazujeme na naši dlouholetou tradici. Připravili jsme pro Vás intenzivní třídenní program a zároveň se vracíme na místo, kde naše akce před mnoha lety začínala – do samotného srdce Prahy, na Novotného lávku 200/5, 110 00 Staré Město. Do pořádání akce se vedle sdružení Plan4all z.s. zapojily i další organizace, a to Česká technologická platforma pro zemědělství, sdružení CzechInno, z.s.p.o., společnosti WirelessInfo, České centrum pro vědu a společnost (CCSS), Lesprojekt – služby s.r.o. a Help Service – Remote Sensing (HSRS). Na akci budou prezentovány výsledky projektů STARGATE, SIEUSOIL, SmartAgriHubs, AgriHub CZ&SK a DEMETER. Setkání navíc pomůže vybudovat komunity kolem nově startujících projektů (PrepSoil, Data4Food2030, THEROS, DALIA, SAGRE, trans4num) a získat informace o potřebách a požadavcích uživatelů.

První den Vás čeká tradiční konference a následující dva dny budou věnovány formátu, který jsme nazvali “dílny”. Nejedná se tentokrát o klasické workshopy, kdy někdo přednáší a ostatní pouze poslouchají, ale jde o kombinaci workshopu, tréninku, hackathonu a ideathlonu. Cílem bude si aktivně v praxi ověřit použitelnost existujících technologií pro Vaše potřeby, přispět k jejich vylepšení, hledat cesty, jak tyto technologie integrovat do Vašich řešení, nebo jak vyhovují Vaší farmě. Každá tato dílna bude podpořena několika školiteli/mentory, kteří s Vámi budou prakticky spolupracovat a hledat pro Vás optimální řešení. Jelikož se vždy jedná o cloudová řešení, bude Vám stačit notebook a eventuálně využijete i svoje data. Pro potřebu většiny aplikací však budou k dispozici data prostřednictvím Lesprojekt cloudu a Agrihubu CZ (popř. SK).

Na všechny dny je registrace ZDARMA až do naplnění kapacity sálů, občerstvení je zajištěno. Registrační formulář najdete ZDE

Úterý 31. 1. 2023, 10:00 – 17:00 hod, místnost 318

Konference Digitální Inovační Huby, výzkum a inovace pro rozvoj našich nejen venkovských regionů

Prezentace budou zaměřeny především na dosažené výsledky. Nebudeme Vám dlouze představovat projekty, ale chceme Vám přinést a ukázat nová řešení nebo také to, co jsme na stávajících řešeních dokázali za poslední roky vylepšit. Prezentace budou přehledové, aby zaujaly jak řídící pracovníky, tak i vývojáře, výzkumníky a uživatele.

Středa 1. 2. 2023, 10:00 – 17:00 hod, místnost 213

Sekce 1
Praktická cvičení se systémy Hub4Everybody a Map Whiteboard (popis obou řešení dále) s možností testování platforem na Vašich datech i s možností diskuze, jak tato řešení integrovat s Vašimi platformami. Řešení jsou vhodná pro ty, kteří potřebují snadno publikovat data, sdílet je s ostatními, a využívat je pro společné rozhodování. Představují kombinaci sociálních prostorů, občanské vědy, inovačních hubů, geoportálů, ale i kolaborativních nástrojů pro efektivní spolupráci. Obě řešení mohou být využívána jak nekomerčně, pro sdílení otevřených dat, tak i pro komerční účely. Map Whiteboard je unikátní kolaborativní platforma a rádi bychom s Vámi diskutovali, jak ji bude možné využít i v interakci s Vašimi platformami.

Detailnější program a více informací naleznete ZDE

Zdroj: Plan4all


Vytisknout  

BIOEAST HUB CZ v kostce

BIOEAST HUB CZ reflektuje Evropskou Zelenou dohodu a novou Evropskou strategii bioekonomiky a je koncipován jako národní sdružení stakeholderů.

Příležitost pro Vás →
EU flag BIOEASTsup logo

BIOEASTsUP project has received funding from the European Union's Horizon 2020 Programme for Research and innovation under grant agreement No 862699

Interní systém ›