Novinky

EU BIOECONOMY CONFERENCE

Bioekonomika hraje stále významnější roli ve snaze Evropy o klimaticky neutrální společnost a stabilizaci ekonomiky obecně.

Zatímco na jedné straně vzrůstá tlak na efektivnější využití biomasy a základních přírodních zdrojů, na druhé straně čelíme geopolitické krizi ať již ekonomické či sociální a bioekonomika bude potřeba pro jejich zvládnutí.

Bioekonomika není jen teoretickou vizí, ale má reálný vliv na životy milionu lidí v EU i mimo ni. Investice do inovativních bioekonomických nástrojů pomáhají členským státům EU zvládnout klimatické a environmentální výzvy a zrychlit transformaci ekonomiky. Evropské politiky a také program Horizon Europe podporují vysokou měrou znalostně založenou bioekonomiku a pomáhají k rozvoji aktivit založených na biologických materiálech. I přes současnou hlubokou krizi je pořád ambicí Evropské komise rozvíjet cíle Green Deal. Také tato slova zazněla při zahajovacím ceremoniálu konference pořádané evropskou komisí k bioekonomice, která se konala v prvním říjnovém týdnu roku 2022 v Bruselu.

Celou tiskovou zprávu naleznete ZDE


Vytisknout  

BIOEAST HUB CZ v kostce

BIOEAST HUB CZ reflektuje Evropskou Zelenou dohodu a novou Evropskou strategii bioekonomiky a je koncipován jako národní sdružení stakeholderů.

Příležitost pro Vás →
EU flag BIOEASTsup logo

BIOEASTsUP project has received funding from the European Union's Horizon 2020 Programme for Research and innovation under grant agreement No 862699

Interní systém ›