Novinky

Praha centrem bioekonomiky

Praha se na dva prosincové dny roku 2022 stala evropským centrem pro diskusi o bioekonomice.

V rámci předsednictví ČR v EU se konaly dvě mezinárodní konference, které byly na oblast bioekonomiky zaměřeny. Obou konferencí pořádaných hybridní formou se zúčastnilo více než 200 účastníků z mnoha evropských zemí.

Dne 7. prosince 2022 se pod záštitou ministra zemědělství ČR uskutečnila mezinárodní konference za účasti representantů Evropské komise zaměřená na povodí Dunaje jako klíčové oblasti nové Evropské mise Voda.

Konference 8. prosince 2022 - Podpora vzdělání pro bioekonomiku - byla zařazena mezi oficiální akce českého předsednictví EU. Obě akce pořádala politická iniciativa BIOEAST a BIOEAST HUB CZ.

Více si můžete přečíst v článku, který otisk Agrární obzor nebo o něm informoval také server pro zemědělské odborníky Uroda.cz.


Vytisknout  

BIOEAST HUB CZ v kostce

BIOEAST HUB CZ reflektuje Evropskou Zelenou dohodu a novou Evropskou strategii bioekonomiky a je koncipován jako národní sdružení stakeholderů.

Příležitost pro Vás →
EU flag BIOEASTsup logo

BIOEASTsUP project has received funding from the European Union's Horizon 2020 Programme for Research and innovation under grant agreement No 862699

Interní systém ›